Topias Haapaselle ja Valtteri Pullille jatkosopimukset

Turun Palloseura on solminut jatkosopimukset hyökkääjä Topias Haapasen ja puolustaja Valtteri Pullin kanssa. Molempien pelaajien jatkosopimukset ovat kestoltaan kaksivuotiset. 

23-vuotias Haapanen pelaa Turussa toista kauttaan. Väsymättömänä ja työteliäänä laitahyökkääjänä tunnettu Haapanen on profiloitunut Seurassa arvostetuksi työmieheksi, joka jättää itsestään kaukaloon kaiken mahdollisen. 

20-vuotias Pulli on puolestaan luutinut Seuran puolustuksessa tällä kaudella kahdeksan Liiga-ottelua ja ottanut askelia pelipaikan vakiinnuttamiseen tulokaskautensa jälkeen. 

– Olemme molempien pelaajien jatkosopimuksista luonnollisesti erittäin iloisia. Haapanen ja Pulli ovat jatkonsa ansainneet ja haluavat jatkaa kehittymistään edelleen Seuran arjessa, josta olemme myös tyytyväisiä, kertoo HC TPS:n urheilujohtaja Rauli Urama.  

Aloita kirjoittaminen ja paina Enter

Pääyhteistyökumppanit