Seuran viikossa kolme matsia

Mukavassa neljän ottelun voittoputkessa etenevä Turun Palloseura palaa Liiga-kaukaloihin seuraavan kerran jo huomenna tiistaina. Tuolloin Tampereella on tarjolla todellinen herkkupala Ilves-TPS. Ottelu Tampereella käynnistyy klo 18.

Ilvesen kohtaamisen jälkeen Seuran viikko jatkuu perjantaina Vaasassa Sportin vieraana. Perjantai-illan näytös Kuparisaaressa polkaistaan käyntiin klo 18.30.

Ja kun on alkuun päästy, niin annetaan mennä vaan. TPS ja Sport kohtaavat nimittäin toisensa uudestaan heti lauantaina Turussa. Gatorade Centerin lauantaitanssit käynnistellään klo 18.30.

Ottelujen lisäksi hyvää Seuraa on tarjolla keskiviikkona legendaarisessa tapahtumassa legendaarisella Parkin kentällä klo 14-16. Tuolloin Turun Sanomien ja TPS:n ulkojäätapahtumassa TPS:n Liiga-joukkue harjoittelee Parkin kaukalossa klo 14!

Koko perheen ulkojäätapahtumaan oman herkullisen lisämausteensa tuo Atria, jakamalla 500 grillimakkaraa suoraan grillin tulisiltä hiililtä. Maistuisi varmaan sullekin?

Erinomaista viikkoa kaikille!

Aloita kirjoittaminen ja paina Enter

Pääyhteistyökumppanit