Kolmen ottelun viikkoon

Palloseura suuntaa uuteen viikkoon sarjataulukon seitsemänneltä sijalta.

Seuran viikko alkaa keskiviikkona kotikaukalossa, kun vastaan luistelee viime viikon tapaan JYP. JYPin jatkomahdollisuudet kevään osalta on jo haudattu, mutta kuten viikon takainen kohtaaminen osoitti, pelihaluja jyväskyläläisillä edelleen riittää. Ottelu alkaa Gatorade Centerissä klo 18:30 ja liput saat etukäteen helpoimmin täältä.

Viikon toinen ottelu pelataan niin ikään kotona, kun perjantaina vieraaksi saapuu Lahden Pelicans. Helmikuun yhteenotot Pelicansin kanssa päättyivät kummatkin Seuran voittoon ja samalle linjalle haetaan jatkoa. Luvassa on takuuvarmasti kuuma kamppailu, sillä Pelicans tarvitsee jokaisen ylimääräisen pisteen ponnistaessaan viikkoon sarjataulukon 10. sijalta. Liput perjantai-illan kamppailuun löydät täältä.

Viikko huipentuu lauantaina Raumalla, kun TPS kohtaa viime kevään finaaliparistakin tutun Lukon. Viikkoon lähtiessä TPS ja Lukko ovat sarjataulukon peräkkäisillä paikoilla pistekeskiarvon ollessa niukasti Lukon eduksi.

Aloita kirjoittaminen ja paina Enter

Pääyhteistyökumppanit