Anthony Rechin sopimus on purettu

Turun Palloseuran ja ranskalaishyökkääjän tiet eroavat yhteisymmärryksessä.

Turun Palloseura ja ranskalaishyökkääjä Anthony Rech ovat purkaneet tänään pelaajasopimuksensa.

Rech pelasi Seuran paidassa 29 ottelua, joissa laitahyökkääjä leipoi kasaan 11 tehopistettä.

– Haluamme kiittää Rechiä palveluksistaan Seuran eteen ja toivotamme jatkoon pelkkää parasta, viestittää HC TPS:n urheilujohtaja Rauli Urama.

Rech aloitti kauden erittäin vahvasti, mutta talven saapuessa ”Pariisin leipurina” tunnetun hyökkääjän uuni viileni. Viime viikkoina ranskalaista ei nähty juurikaan enää TPS:n pelaavassa kokoonpanossa.

– Valitettavasti rooliodotukset eivät enää täyttyneet kauden edetessä ja päädyimme yhdessä tähän ratkaisuun. Haluan myös omasta puolestani toivottaa Anthonylle menestystä tulevaisuuteen, kommentoi Seuran päävalmentaja Jussi Ahokas.

Aloita kirjoittaminen ja paina Enter

Pääyhteistyökumppanit