TPS U20 entistä yhtenäisempi

Nuoria lahjakkuuksia hyvässä Seurassa

Seuran junioreille palkintoja

Maalivahdit

Nimi   Syntynyt Kätisyys Kansalaisuus Sopimus
1 Jesper Rintanen   2002 Left Suomi  
31 Petteri Rimpinen   2005 Left Suomi  
35 Noa Vali   2005 Left Suomi  
37 Leevi Toivola   2004 Left Suomi  

Puolustajat

Nimi   Syntynyt Kätisyys Kansalaisuus Sopimus
3 Rene Nummelin   2004 Left Suomi
5 Konsta Kakko   2002 Right Suomi
10 Vili Paloluoma   2005 Left Suomi
21 Mitja Jokinen   2006 Left Suomi
27 Sisu-Petteri Lehtonen   2003 Left Suomi 2023
34 Elias Virtanen   2001 Left Suomi
51 Eetu Koivunen   2004 Left Suomi
62 Frans Kulmala   2002 Left Suomi
70 Eemeli Saari   2003 Left Suomi 2023

Hyökkääjät

Nimi   Syntynyt Kätisyys Kansalaisuus Sopimus
9 Tuomas Suoniemi   2006 Left Suomi
13 Jan Shikera   2002 Left Suomi
20 Viljami Marjala   2003 Left Suomi 2024
25 Toivo Laaksonen   2004 Right Suomi
29 Aaron Hakala   2003 Right Suomi 2023
51 Onni Ruohomaa   2005 Left Suomi
53 Usko Laaksonen   2004 Right Suomi
54 Eetu Tervo   2003 Right Suomi
59 Emil Hemming   2006 Right Suomi
60 Julius Hoskonen   2004 Left Suomi
67 Juuso Saarinen   2002 Right Suomi
74 Oliver Vaahtoranta   2001 Right Suomi
77 Patrik Sirkelä   2005 Right Suomi
78 Robin Keihäs   2004 Left Suomi
82 Santeri Elo   2005 Left Suomi
86 Joel Niinistö   2003 Left Suomi
92 Oleksandr Shapovalov   2004 Left Ukraina

Valmennus

Päävalmentaja: Fredrik Norrena

Valmentaja: Teemu Suokas

Valmentaja: Lauri Hyrsky

Maalivahtivalmentaja: Antti Rautiola

Joukkueenjohtaja: Stig-Göran Sandberg

Huoltaja: Raimo Kunnas

Huoltaja: Severi Nummela

Lääkäri: Aleksi Orrela

Lääkäri: Juhani Niinikorpi

Hieroja: Santeri Vuori

Otteluohjelma

Valmistavat ottelut

  Pvm Aika Ottelu Paikka Tulos
TO 4.8. 14:00 TPS – K-Espoo Gatorade Center 3 – 2
PE 12.8. 18:00 TPS – Kärpät Rauma 6 – 4
LA 13.8. 14:00 HIFK – TPS Rauma 4 – 0
LA 13.8. 20:00  Ässät – TPS Rauma 2 – 1 VL
SU 14.8. 14:00  TPS – Lukko Rauma 2 – 3
TO 18.8. 18:30 TPS – Lukko Gatorade Center 0 – 4
PE 19.8. 13:00 Ässät – TPS Pori 3 – 0
KE 24.8. 18:30 TPS – Ässät Gatorade Center 6 – 1
TO 25.8. 16:00 K-Espoo – TPS Matinkylä 2 – 1

U20 SM Sarja, Alkusarja

  Pvm Aika Ottelu Paikka Tulos  
TO 1.9. 18:30 TPS – Tappara Gatorade Center 3 – 0
LA 3.9. 16:00 TPS- Pelicans Gatorade Center 5 – 2
PE 9.9. 18:30 TPS – K-Kissat Gatorade Center 4 – 2
LA 10.9. 16:00 TPS- TUTO Hockey Gatorade Center 6 – 0 
La 17.9. 16:00  TPS- Sport Gatorade Center 3 – 2 JA
SU 18.9. 16:00  TPS- Jokerit Gatorade Center 6 – 5
LA 24.9. 16:00 Ketterä – TPS Imatra 0 -3
SU 25.9. 16:00 SaiPa – TPS Lappeenranta 1 – 5
PE 30.9. 18:45 K-Espoo Ch – TPS Tapiola 2 1 – 4
LA 1.10. 16:00 TPS- KooKoo Gatorade Center 3 . 2
LA 8.10. 15:00 Jukurit – TPS Mikkeli 3 – 1
SU 9.10. 17:00 TPS- Ilves Gatorade Center 1 – 4
PE 14.10. 18:30  TPS- KalPa Gatorade Center 4 – 3 VL
LA 15.10. 14:30 K-Espoo – TPS Matinkylä I 4 – 2
PE 21.10. 17:40 RoKi – TPS Lappi Areena 0 – 12
LA 22.10. 17:00 Kärpät – TPS Raksila 1 – 2
PE 28.10. 18:30 TPS – Lukko Rauma 1 – 3
LA 29.10. 16:00 K-Vantaa – TPS Rauma hh 2 – 8
SU 30.10. 16:30 KOOVEE – TPS Rauma 2 – 3
TO 3.11. 18:30 TPS – JYP Gatorade Center 5 – 1
PE 4.11. 18:30 HIFK – TPS Töölö 2 7 – 3
PE 18.11. 18:00 Ässät – TPS Pori 5 – 4 VL
LA 19.11. 16:00 HPK – TPS Hämeenlinna 4 – 1

U20 SM Sarja

  Pvm Aika Ottelu Paikka Tulos  
PE 25.11. 16:00 Tappara – TPS Hakametsä 2 – 3
LA 26.11. 16:30 KooKoo – TPS Kouvola 2 – 1 VL
Pe 9.12. 14:00 TPS – Lukko Impivaara 2 6 – 3
La 10.12. 12:30 TPS – K-Espoo Gatorade Center 8 – 2
Pe 16.12. 17:00  JYP – TPS JKL kh 4 – 3
La 17.12. 16:00  TPS- Pelicans Gatorade Center 4 – 3
PE 6.1. 16:00 TPS – Ässät Gatorade Center 4 – 3
LA 7.1. 17:00 Lukko – TPS Rauma 2 – 0
PE 13.1. 18:00 Ässät – TPS Pori 2 – 3
LA 14.1. 16:00 TPS- Tappara Gatorade Center 1 – 4
KE 18.1. 18:30 TPS – HIFK Gatorade Center 2 – 3 VL
PE 20.1. 16:00 TPS – Kärpät Gatorade Center 5 – 0
LA 21.1. 11:30 TPS- KalPa Gatorade Center 4 – 2
PE 27.1. 17:00 TPS- JYP Gatorade Center 5 – 1
LA 28.1. 12:30 TPS – Jokerit Gatorade Center 2 – 1
LA 4.2. 16:00 TPS – KooKoo Gatorade Center 1- 2 VL
PE 17.2. 19:00 Jokerit – TPS Pirkkola 3 – 2 VL 
LA 18.2. 16:00 Pelicans – TPS Lahti 4 – 0
PE 24.2. 18:30 HIFK – TPS Töölö 2 6 – 4
LA 25.2. 14:30 K-Espoo – TPS Matinkylä I 3 – 2 
PE 3.3. 16:00 Kärpät – TPS Raksila 3 – 4 JA
LA 4.3. 14:00 KalPa – TPS Niirala 1 -2 JA

U20 SM Sarja,  Pudotuspelit, Puolivälierät

  Pvm Aika Ottelu Paikka Tulos  
KE 8.3 18:30 TPS – HIFK Gatorade Center 3 – 1
PE 10.3. 18:30 HIFK – TPS Töölö 2 1 – 2
LA 11.3. 12:30 TPS – HIFK Gatorade Center 3 – 2 VL

U20 SM Sarja,  Pudotuspelit, Välierät

  Pvm Aika Ottelu Paikka Tulos  
LA 18.3. 12:30 Jokerit – TPS Pirkkola 1 – 4
SU 19.3. 16:00 TPS – Jokerit Gatorade Center 0 – 4
TI 21.3. 19:00 Jokerit – TPS Pirkkola 2 – 1 JA 
TO 23.3 18:30 TPS – Jokerit Gatorade Center 0 – 1

U20 SM Sarja,  Pronssipeli

  Pvm Aika Ottelu Paikka Tulos  
TI 28.3. 18:30 TPS – Ässät Gatorade  7 – 3